další instituce resortu ŽP  
Správa jeskyní ČR CZ PL EN RU DE
Zbrašovské aragonitové jeskyně
Spustit virtuln prohldku

Vedoucí: Barbora Šimečková
Správa ZAJ
753 51 Teplice nad Bečvou 75
Tel. : +420 581 601 866
E-mail:
zbrasov@caves.cz
GPS pokladny:  49° 31' 54,3"N; 17° 44' 45,0"E

JAK NÁS NAJDETE

Výchozím bodem k návštěvě Zbrašovských aragonitových jeskyní i Hranické propasti je železniční stanice Teplice nad Bečvou. Zde se nachází rovněž zastávka autobusových spojů a parkoviště pro auta a autobusy. Z parkoviště vás povede červená turistická značka lázeňským parkem přes most na levý břeh Bečvy až k provozní budově jeskyní, kam dorazíte za 10-15 minut volné chůze.

Hranická propast leží na pravém břehu Bečvy, vede k ní značená naučná stezka začínající opět u železniční stanice. Z parkoviště dorazíte k Propasti za 15 minut chůze do kopce  po lesní pěšině.


Informace pro bicyklisty

Návštěvníci si kola většinou zamykají před provozní budovou k zábradlí podél chodníku. Správa jeskyní za ně nenese opovědnost, zatím však nebyly hlášeny žádné problémy s odcizením nebo poškozením. Úzký přístupový chodník a okolní strmý terén neumožňují vybudování "odkládací" plochy pro kola. Objemná zavazadla, batohy, kočárky ap. uschováváme návštěvníkům v provozní budově, kola už se k nám bohužel nevejdou.

Informace pro pejskaře

Vstup psů či jiných zvířat do jeskyní je zakázán (viz návštěvní řád) . Vzhledem k omezeným prostorovým možnostem před provozní budovou je obtížné psa uvázat tak, aby nebránil příchodu dalších návštěvníků nebo se nedostal do kontaktu s našimi zaměstnanci. Zvažte prosím, zda je nezbytné kombinovat procházku se psem a prohlídku jeskyní.


Fotografie provozní budovy:
 
Budova ZAJ od Bečvy, foto S. Černý

Základní Letecká
 
Copyright © Správa jeskyní ČR | napište nám | mapa stránek | design by virushka | created by ONESOFT s.r.o.